خبرگزاری شبستان

همایش ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس در سال ۹۷
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک از برگزاری همایش ملی نقش امام خمینی رحمه الله در دفاع مقدس در سال آینده خبر داد.

 

عباس علی حیدری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با اشاره به اهمیت ترویج و تبیین فرهنگ دفاع مقدس و همچنین نقش بی بدیل ایشان در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: در جریان بحث برگزاری کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی که در سال ۹۷ قرار است در استان برگزار شود، بخشی از آن برنامه با عنوان نقش امام خمینی رحمه الله در دفاع مقدس به دانشگاه آزاد واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه مراحل مقدماتی این بخش با برگزاری برنامه ها و جلسات مختلف با اساتید و صاحب نظران برگزار شده است، افزود: کمیته های علمی، پشتیبانی، فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی برای برگزاری این برنامه تشکیل شده که در حال فعالیت هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این همایش در شهریور ماه سال آینده برگزار خواهد شد، گفت: این همایش یکروزه با حضور شخصیت های برتر و برجسته استانی و کشوری، اساتید و دانشجویان، اعضای هیئت علمی و خانواده شهدا و ایثارگران در شهرستان خمین محل تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با بیان اینکه مشارکت علمی این همایش به عهده دانشگاه های استان است به نقش دانشگاه های استان در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: برای تحقق این امر۶۰ میلیون ریال هزینه برآورد شده که حمایت مالی نهادهای مختلف را خواستار هستیم.

وی افزود: فراخوان های این همایش آماده است و به زودی جهت دریافت مقالات علمی در این زمینه به سراسر استان ارسال می شود.

پایان پیام/۱۷۷

منبع:
http://shabestan.ir/detail/News/689928

دیدگاهتان را بنویسید