خبرگزاری مهر

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی خبرداد؛

برگزاری ۳۰برنامه توسط کمیته ایثارگران کنگره نقش امام در دفاع مقدس

اراک- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی از برگزاری ۳۰برنامه توسط کمیته ایثارگران کنگره ملی «نقش امام راحل در دفاع مقدس و شش هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی» خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق دوخایی پیش از ظهر شنبه در نشست کمیته ایثارگران کنگره ملی نقش امام راحل در جنگ و شش هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: «اجلاس ایثارگران» یکی از بخش های کنگره ملی «نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی و شش هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی» بوده و این کنگره مقرر است طی سال جاری برگزار شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی افزود: برمبنای برنامه ریزی کمیته ایثارگران این کنگره، قرار است طی برگزاری این رویداد بزرگ از خانواده های معظم شهدای استان مرکزی تجلیل و قدردانی به عمل آید.

دوخایی بیان کرد: در مجموع حدود ۳۰ برنامه مختلف از سوی کمیته ایثارگران این کنگره طرح ریزی شده که این برنامه ها ویژه موضوعات مرتبط با این کمیته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی خاطرنشان ساخت: محوریت برنامه های کمیته ایثارگران کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی و شش هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی، بر ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت استوار است.

وی تصریح کرد: ازجمله برنامه های تدارک دیده شده توسط این کمیته می توان به برپایی نمایشگاه عکس و وصیت نامه شهدا، تقدیر از خانواده شهدا و اهدای تابلو فرش تمثال شهدای استان به خانواده های آنها، فرستادن خانواده های شهدا به قم برای دیدار با مراجع و همچنین اعزام این خانواده ها به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشاره کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: همچنین پیگیری لازم در دستور کار است تا مسئولان کنگره مذکور دیداری با رهبر معظم انقلاب برای ارائه گزارش کار خود داشته باشند و رایزنی و دیدار با برخی مسئولان ملی برای تامین اعتبار برگزاری این کنگره نیز مدنظر قرار دارد.

کد خبر ۴۳۱۶۳۵۸

دیدگاهتان را بنویسید